קאר פיקס המרכז להשבחת רכבים: תושיה 17 תל אביב | האחים מסלאויטה 6

דליפת מים מהמכונית, למה זה קורה?

לראות כל סוג של נוזל דולף מתחת לרכב שלנו יכול לגרום לנו לדאגה. עם זאת, אם אתם רואים מה שנראה כמו מים מטפטפים מתחת למכונית שלכם במזג אוויר חם כשהמזגן פועל, כנראה שאין סיבה לדאגה.

דליפות מים של מיזוג אוויר


חלק ממערכת מיזוג האוויר הנקרא מאייד מותקן בדרך כלל בתוך המכונית מתחת ללוח המחוונים בצד הנוסע (לחלק מרכבי השטח והטנדרים עשוי להיות בכיוון החלק האחורי של הרכב). כמו כן, יכולים להיות רכיבי מיזוג אחרים מותקנים בתא המנוע המיועדים לצינון המנוע.

כאשר המזגן פועל, המאייד מתקרר ומייצר את האוויר הקריר שזורם דרך פתחי האוורור. עם זאת, הוא גם מייצר מעט מים, שהם עיבוי מהאוויר המקיף את המאייד. (זה אותו עיקרון כמו כשאתה משאירים בקבוק מי קרח בחוץ על השיש וטיפות מים נוצרות מבחוץ.) המים האלה נאספים ומתנקזים וזולגים אל הקרקע, לעתים קרובות דרך צינור. אם הצינור הזה נסתם או מנותק, המים יכולים לזרום אל השטיח בתא הנוסעים. זו הסיבה שאתם רוצים שהמים יטפטפו על הקרקע מתחת לרכב 🙂

Smiling woman with lamp fixing car standing under bottom in car repair service
Smiling woman with lamp fixing car standing under bottom in car repair service

בדרך כלל תראה מים מטפטפים מצד הנוסע של הרכב בחלק האחורי של תא המנוע ליד החלק התחתון של השמשה הקדמית. אם זה המקום שבו אתה רואה את הדליפה – וזה מספיק חם בחוץ כדי שמערכת המיזוג עשויה לפעול – כנראה שזו הסיבה. אם המים יוצאים מקצה צינור הפליטה, זה גם עיבוי (אם כי לא מהמזגן); כמו כן, אין מה לדאוג.

מלבד מים שירדו לאחר שטיפת מכוניות או נסיעה דרך שלולית, אין באמת מקור מים אחר לטפטף – אלא אם כן, כלומר, מילאתם את מאגר שטיפת השמשות שלכם במים רגילים ולא בנוזל שטיפה (ששומר זה מפני הקפאה פנימית מים שבדרךכלל כחולים או סגולים).

עם זאת, ישנן אפשרויות אחרות לדליפה, אם כי הן לא יהיו מים.

העלת רכב על הגובה לתיקון נזילות או בדיקה


דליפות נוזל שעלולות לאיית על צרות


לנוזלים אחרים במכונית שלך יש צבע, בין אם זה שמן מנוע, נוזל שמן תיבת הילוכים, נוזל קירור, נוזל הגה כוח או נוזל השטיפה שהוזכר לעיל. אבל לשניים במיוחד יש בדרך כלל צבע זהב או צהוב בהיר ושקוף, שאולי קשה להבחין בהם אם הוא מטפטף: בנזין ונוזל בלמים (האחרון יכול להיות גם חום), שניהם עוברים דרך קווים העוברים מהחזית של המכונית מאחור ויהיו בעיות רציניות אם הם דולפים~

איך אתם יכולים לדעת אם זה מים, בנזין או נוזל בלמים? שימו פיסת נייר טישו \ קרטון מתחת לדליפה כדי לספוג חלק מהנוזל, ואז שלפו אותו החוצה כדי לבדוק את צבע הנוזל. אם זה לא אפשרי, ייתכן שתצטרכו להזיז את המכונית כדי לחשוף את השלולית, ואז להריח או לגעת בה. עדיף לטבול מגבת נייר או סמרטוט בכל שלולית במקום להשתמש באצבעות, מכיוון שאתם לא רוצה בנזין או נוזל בלמים על האצבעות ולא תמיד תמצאו במקום קרוב לרכב לשתיפת הידיים – ובוודאי שאתם לא רוצים בטעות לגעת בעיניים שלכם עם ידיים מזוהמות.

מלבד צבע הנוזל , לבנזין יש גם ריח מיוחד. גם לנוזל בלמים ריח יחודי; לפעמים מדובר בריח חלש יותר של משמנים אחרים. אם אתה לא בטוחים לגבי הריח, לשמן; תהיה מרקם מחליק ושמנונית.הקפידו לשטוף את הידיים במהירות לאחר מכן, ואל תשפשפו את נוזל הבלמים על אף משטח צבוע, מכיוון שהוא עלול להרוס את הצבע ולגרור צורך בצביעת הרכב.

דליפות מהמכונית שלך הן בדרך כלל דבר לא טוב לרכב ועלולים לבשר בעיות אשר יחמירו. אבל אם זה חם בחוץ, הנוזל נראה כמו מים והוא מגיע מצד הנוסע ליד החלק התחתון של השמשה הקדמית, לכן חשוב לבדוק מדיי פעם מה נוזל לנו מתחת לרכב.

כמובן שהמוסך שלנו בתל אביב פה לשירותכם לתיקון או בדיקה כל נזילה חשודה.

Share the Post:

Related Posts

דילוג לתוכן